Ferolle Aşk Parfümü Ürün Görseli

Cinsel isteksizlik neden olur ?

asdwCinsel isteksizlik neden olur ?

Cinsellik bireylerin hayatların da doğal olarak var olan bir durumdur. Bu kadar önemli ve zevkli bir durumu insan vücudu neden reddetmektedir. Bu sorunun cevabını sizlere vermeye çalışacağız.

Cinsel istek azalması sürekli ya da dönemsel olarak yaşanabilir. Partnerinize karşı isteğinizin azalmış olabileceği gibi genel bir cinsel isteksizlik de yaşıyor olabilirsiniz. Cinsel istek önemli bir fizyolojik ve psikolojik olan bir durumdur. İstek ise belli olan bir ihtiyacı karşılayacağı düşünülen şey veya duruma karşı duyulan özlemdir. Cinselliğe ve bedeninize olan ilginizi; yaşam enerjiniz, geçmiş yaşantılarınız, cinselliği tanıma biçiminiz, ilişki kurma tarzınız, kişilik özellikleriniz ve yaşadığınız toplumun kültürel özellikleri belirler.

Tüm diğer yaşam olayların da görüldüğü gibi cinsellikle ilgili ilk oluşumlar da çocukluk yaşlarından itibaren görülmektedir. Cinsellik kavramını ilk olarak beyninize nasıl kodladığınız çok önemlidir bu durum cinsel hayatınızın nasıl gelişeceğini de belirlemektedir.  Bu neden ile erken yaşlar da aldığınız cinsel bilgilerin doğru olmasının önemi çok büyüktür…

YORUM GÖNDER

  • İsim
  • Eposta
  • Yorum

YORUMLAR (0 )