Ferolle Aşk Parfümü Ürün Görseli

Cinsellik ve ruhsal süreçler

cinsel 1Cinsellik ve ruhsal süreçler

Kadın cinselliği oldukça karmaşık bir durumdur bu yönü ile de erkeklerin cinselliğin den belirgin bir şekil de ayrılmaktadır. Kadınlar ilişkilerin de erkeklere oran ile çok daha seçicidir bu neden ile de bir erkeği tam anlamı ile tanımadan cinsel ilişkiye çok da sıcak bakmazlar. Kadınların erkeklere göre en büyük farklılıkları cinselliğe duygusal olarak bakmalarıdır. Yani kadınlar bir şeyler hissetmeden bir erkek ile beraber olmak istememektedirler.

Ünlü bir psikolog olan Karen Horney eserlerin de insanların doğalarında sevgi ve güç arayışı için de olmaları yer almaktadır. Bir insanın davranışlarını yönlendiren en önemli faktör bu arayışı tatmin etmek olduğunu dile getirmiştir. Bu arayışlar için de bazı insanlar birinin onu sevmesine önem verirken bazıları da çok güçlü olmanın peşinden koşmaktadır.

Bu görüşe göre Horney erkeklerin güç peşin de bayanların ise aşk peşin de olduklarını dile getirmektedir. Horney’e göre kadın için erkeğin aşkını kazanmak önemliyken, erkek için kadının gözün de güçlü gözükmek çok büyük önem taşımaktadır…

YORUM GÖNDER

  • İsim
  • Eposta
  • Yorum

YORUMLAR (0 )