Ferolle Aşk Parfümü Ürün Görseli

Kokunun davranışla üzerinde ki etkisi

ferolle

ferolle

Kokunun davranışla üzerinde ki etkisi

Güzel olan her koku insanı canlandırmaktadır. Çoşku, mutluluk, öz güven gibi duyguları verebiliyor. Bazı kokuların yatıştırıcı ve dinlendirici özelliği de bulunmaktadır. Kokusunu beğenmediğiniz bir ortama bir daha gitmek istemezsiniz. Kokusu yüzünden kaçtığınız hatta görüşmek istemediğiniz bir çok insan olabiliyor.

Beyin insan adına önemli hissettiği kokuları bir daha asla unutmaz. Koku hafızamız görsel hafızamızdan çok daha kuvvetlidir. Özellikle çocukluk dönemlerin de ve gençlik dönemlerin de ilk aşkların yaşandığı zamanlar da algılanan kokular unutulmamaktadır. Yüzlerini görmediğiniz kişilerin kokusunu yıllar sonra duyduğunuz da o kişiyi hatırlayabilirsiniz. Anne ve babanızın yatalak olduğun da onun kokusundan iğrenmeden bakabilmenizin nedeni de doğduğunuz andan itibaren annenizin kokusunu alıyor olmanızdır. Koku duyusunun bir önemli işlevi de anıları canlandırmasıdır. Koku duyusunun azalması bazı canlılar da hafıza kaybına neden olabilmektedir.

Cinsel hayatınız da da koku sizleri çok yoğun bir şekil de etkilemekte dir. Bir kişi partneri kötü koktuğu için cinsel birlikteliği bir işkence haline getirebilmektedir….

YORUM GÖNDER

  • İsim
  • Eposta
  • Yorum

YORUMLAR (0 )