Ferolle Aşk Parfümü Ürün Görseli

Parfüm lekesi çıkar mı?

Yazın olduğu gibi üst / gömleğinize deodorant ve parfüm püskürtünüz. Oldukça açıktır ki, vücut kokusunu halka yaymaktan hoşlanmayacaksınız! Parfüm vücut kokusunu saatlerce aromasıyla sarabilir. Ertesi sabah elbisende ne görüyorsun? Kumaş sarı görünüyor ve parfüm lekeleri çekiyor. Parfümünüzün kokusu bile kötü kokuyor. Kıyafetlerinizden parfüm lekelerini çıkarmak zor değildir. Parfüm lekelerini kolayca atmak için bu ipuçlarını deneyin!

Parfümler çoğunlukla hem alkol hem yağlar hem de boyalar içerir; bunların herhangi biri leke bırakabilir. Lekeyi mümkün olduğunca çabuk çıkarmak için aşağıdaki yöntemleri kullanın; çünkü herhangi bir leke taze olduğunda çıkarmak daha kolaydır.

Parfüm Lekesinin Çıkarılması

Olumsuz bir reaksiyon olup olmadığına bakmak için daima temiz bir solüsyonu küçük, dışarıda alana test edin.

Parfüm lekelerini gidermek için 6 ipucu:

1. Sarı leke, esas olarak kumaşın sarıya dönen parfüm içerisindeki asitlerden kaynaklanmaktadır.

2. Parfüm lekelerini bez parçasından çıkarmak için bir sünger kullanın. Süngeri ılık suyla nemlendirin ve leke üzerine ovun.

3. Ayrıca lekelenmiş bezi ılık suyla yıkayabilirsiniz. Sıvı deterjan ekleyin ve yıkamadan önce bezi 15-20 dakika ıslatın.

4. Bezi suya koyun ve soda çözeltisini 10-15 dakika kadar ıslatın. Pişirme soda, giysilerdeki koyu parfüm lekelerini gidermek için kolay bir üründür. Lekelenmiş bezin fırında gazla ıslatıldıktan sonra deterjanla yıkayın.

5. Amonyak ve kabartma tozu yapıştırın. Yıkamadan 8-10 dakika önce lekeli bez üzerine uygulayın. Önce küçük bir bez parçasını deneyin ve yapıştırıcının kumaşa zarar vermediğinden emin olun.

6. Bezi yıkadıktan sonra bir kurutucu kullanın ya da hava kurumasına bırakın. Parfüm lekelerini kıyafetlerinizden çıkarmak için bu ipuçlarını deneyin. Parfümü çok uzaktan uygulayın, böylece kumaşa güçlü bir leke gelmez. Daha az güçlü ve cilt dostu parfüm satın almayı tercih edin.

Lekeyi Çıkarma Adımları:

  1. Kumaşı leke aşağı bakacak şekilde tutun ve lekenin arkasındaki bölgeye gazlı su veya soğuk su lekeleyin. Bu, lekenin kumaştan çıkarılmasına yardımcı olacaktır.
  2. Lekenin önüne ve arkasına birkaç damla bulaşık deterjanı sürdürün. Bulaşık sıvısının lekeye yaklaşık 10 dakika boyunca oturmasına izin verin, ardından bölgeyi durulamak için soğuk su kullanın.
  3. 1 çorba kaşığı beyaz ya da damıtılmış sirke ve birkaç damla bulaşık deterjanı 1 litre suda karıştırın. Lekeyi 15 dakika kadar solüsyona batırın ve alanı temizleyin.
  4. Başka bir seçenek ise sürtünme alkolünü kullanmaktır. Alkolü önce giysinin üzerindeki gizli bir noktada test edin ve eğer güvenli ise, bir pamuklu topu alkolle nemlendirin ve lekenin arkasını lekeleyin. Leke çıkarıldıktan sonra iyice durulayın.
  5. Kumaş beyaz ise ve lekenin izleri kalmışsa, lekeleri% 3 hidrojen peroksit ile lekeleyerek alanı iyice yıkayın.

 

YORUM GÖNDER

  • İsim
  • Eposta
  • Yorum

YORUMLAR (0 )